sobota, 26 stycznia 2013

Najlepsze Aplikacje Kulinarne Android

Pin It Zestawienie moim zdaniem najlepszych aplikacji na systemy Android. Przez długi czas byłam przeciwniczką globalizacji, nie mam w domu telewizji, namiętnie czytuję książki i czasopisma, ale internet coraz bardziej zaczyna mnie pochłaniać. Chyba jak każdego. Zaczęło się skromnie laptop, wi-fi w mieszkaniu, telefon z internetem. Teraz już nie mogę żyć bez tych wszystkich uzależniających aplikacji. Co myślicie o moim zestawieniu?

1. Out of MilkMoja ulubiona, jest pięknie stworzona graficznie i ma wiele przydatnych funkcji. Lista zakupów, lista zapasów i lista zadań w małej, intuicyjnej i łatwej w użyciu aplikacji. Lista zapasów pozwala na śledzenie zawartości Twojej spiżarni (przyprawy, podstawowe produkty), dzięki czemu zawsze wiesz, co masz w domu. Lista zadań pozwala śledzić wszelkie inne elementy na Twojej codziennej liście.


2. Saver


Aplikacja, która pomaga kontrolować nam daty ważności produktów w naszej lodówce. Koniec z przeterminowaną śmietaną, kwaśnym mlekiem i wszelką rozwijającą się populacją. Do każdej pozycji można wrzucić zdjęcie produktu z datą ważności i datą włożenia do lodówki. Aplikacja przypomina o kończącej się już dacie. 


3. GrouponBardzo znany portal i aplikacja. Groupon prezentuje nam codziennie nowe oferty, miedzy innymi na jedzenie, po dużym przecenach. I tak w pobliskiej restauracji możemy popróbować najlepszych dań po bardzo niskich cenach. Dodatkowo pozwala nam zamówić oferty od razu przez smartphone. Przydaję się przy planowaniu weekendowych wypadów za granicę, gdzie można dużo oszczędzić na poszukiwaniach kulinarnych.

4.Calorie CountCiekawa aplikacja, głównie dla zwolenników zdrowego odżywiania i aktywności. Możemy w każdym momencie sprawdzić ilość witamin, kalorii i minerałów w pożywieniu. Dodatkowo jest całkiem duża baza zdrowych przepisów, często dostosowanych do grupy krwi. Ogromnym atutem jest określanie codziennego spożywania witamin oraz ich niedoboru.


https://lh3.ggpht.com/OqB5Z0JyOLCGmcSfgaxRo2Y9KcmzRJYC8IzOME3RkhMseQGkR4AlWopIEqXr75Aynhs 5.Fooducate

 
Bardzo ciekawa aplikacja, niestety nie jestem pewna czy działa w Polsce. Na podstawie skanowanych kodów kreskowych, informuje nas o walorach odżywczych, ilości cukru i kaloriach w produkcie przez nas wybranych, dodatkowo podaje nam lepsze alternatywy do kupienia. Świetny pomysł, aczkolwiek wciąż raczkujący. Mam nadzieję, że ulepszą go na inne kraje.

1 komentarz: